Γυναικεία

Το άρωμα είναι βασικό χαρακτηριστικό του γυναικείου στυλ. Μια ωραία εμφάνιση απογειώνεται με τη σωστή επιλογή αρώματος για την κάθε επιδερμίδα. Στα Sephora θα βρείτε top γυναικεία αρώματα επώνυμων brands, όπως Burberry, Carolina Herrera, Estee Lauder, Givenchy, Hermes, Jean Paul Gaultier, Lancôme, Versace και Yves Saint Laurent. Ανακαλύψτε όλες τις υπέροχες μυρωδιές που αναδεικνύουν το στιλ σας.



827 Προϊόντα
  • New

    Guerlain

    L'Heure Bleue

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    111,95 €

    373,17 € / 100ml

    560

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • New

    Gisou

    Parfum Cheveux Au Miel

    Cherry Chocolate σε μέγεθος μίνι/ ταξιδιού
    15 ml

    23,95 €

    159,67 € / 100ml

    28
  • New

    VALENTINO

    Vendetta Donna

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    87,95 €

    293,17 € / 100ml

    1332

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    Sol De Janeiro

    Leite Café Perfume Mist

    Αρωματικό mist σώματος & μαλλιών
    90 ml

    25,95 €

    28,83 € / 100ml

    102
  • New

    Dolce & Gabbana

    Your Devotion

    Eau de Parfum Intense
    30 ml

    Από

    94,95 €

    316,50 € / 100ml

    784

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Jean Paul Gauiltier

    ΝΕΟ La Favorite - Eau de Parfum

    Ανακαλύψτε τα
  • New

    Yves Saint Laurent

    30 ml

    Από

    81,95 €

    273,17 € / 100ml

    515

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Armani

    Power of You

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    72,95 €

    243,17 € / 100ml

    1693

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Sol De Janeiro

    Rosa Charmosa™ Dewy Cream

    Κρέμα σώματος που ενισχύει τη λάμψη
    150 ml

    Από

    23,95 €

    25,30 € / 100ml

    421

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    Rare Beauty

    Rare Beginnings

    Eau de Parfum
    50 ml

    79,95 €

    159,90 € / 100ml

    113
  • DIOR

    Miss Dior Eau de Parfum, το νέο couture icon.

    Ανακαλύψτε το
  • Carolina Herrera

    50 ml

    Από

    99,95 €

    289,90 € / 100ml

    989

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    Από

    97,95 €

    279,86 € / 100ml

    Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • MERIT BEAUTY

    Retrospect

    Extrait de Parfum
    30 ml

    101,50 €

    338,33 € / 100ml

    1246

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    Sol De Janeiro

    Leite Néctar Perfume Mist

    Αρωματικό mist σώματος & μαλλιών
    90 ml

    25,95 €

    28,83 € / 100ml

    105
  • Kayali

    Eden Sweet Peach

    Eau de Parfum
    50ml

    Από

    33,95 €

    199,90 € / 100ml

    69

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Sol De Janeiro

    Cheirosa 91

    Αρωματικό σπρέι σώματος και μαλλιών
    90 ml

    Από

    25,95 €

    28,83 € / 100ml

    584

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Dolce & Gabbana

    ΝΕΟ Your Devotion

    Ανακαλύψτε το
  • New

    Yves Saint Laurent

    Libre Berry Crush

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    101,95 €

    339,83 € / 100ml

    1617

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Huda Beauty

    Easy Bake Intense

    Eau de Parfum
    50 ml

    Από

    30,95 €

    157,90 € / 100ml

    467

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Sol De Janeiro

    Cheirosa 40 Jelly Perfume Balm

    Αρωματικό balm σε στερεά μορφή
    4 g

    25,95 €

    648,75 € / 100g

    350
  • Kayali

    Eden Plush Pear

    Eau de Parfum
    10ml

    Από

    33,95 €

    339,50 € / 100ml

    230

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • DIOR

    Dior Addict Purple Glow

    eau de parfum with iris and raspberry notes
    30 ml

    Από

    82,95 €

    276,50 € / 100ml

    188

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    OBART

    FRAGRANCE PRIMER P3

    Βάση αρώματος
    50 ml

    Από

    22,95 €

    256

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • DIOR

    Dior Addict Peachy Glow

    eau de parfum with jasmine and peach notes
    30 ml

    Από

    82,95 €

    276,50 € / 100ml

    358

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • New

    OBART

    VANILLE MAGNETIQUE

    Eau de Parfum με γλυκές νότες βανίλιας
    30 ml

    45,50 €

    151,67 € / 100ml

    33
  • New

    OBART

    CARAMEL COUTURE

    Eau de Parfum με καραμελωμένες νότες
    30 ml

    45,50 €

    151,67 € / 100ml

    47

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 827

Η σωστή επιλογή γυναικείου αρώματος

Πολλές φορές, με την τόσο μεγάλη ποικιλία στα γυναικεία αρώματα, η αναζήτηση εκείνου που ταιριάζει καλύτερα στον χαρακτήρα και την προσωπικότητα κάθε γυναίκας μπορεί να είναι απαιτητική.
Πώς μπορείτε να επιλέξετε το πιο κατάλληλο και ελκυστικό άρωμα για εσάς; Και ποια είναι τα κριτήρια για την επιλογή του;

Η μυρωδιά του αρώματος

Όταν επιλέγετε ένα άρωμα, είναι καλό να κοιτάζετε αν η μυρωδιά του ταιριάζει στο γούστο και τις προτιμήσεις σας. Για παράδειγμα, αρώματα που μυρίζουν σαπούνι, αποτελούν συχνή επιλογή για καθημερινή χρήση, καθώς θυμίζουν καθαριότητα και φρεσκάδα.

Το ιδανικό άρωμα για κάθε εποχή

Η εποχή που πρόκειται να φορέσετε το άρωμα, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Τους καλοκαιρινούς μήνες είναι συνήθης επιλογή τα πιο δροσερά γυναικεία αρώματα, που δίνουν την αίσθηση του καλοκαιριού, ενώ παράλληλα είναι μεθυστικά.

Η μεγάλη διάρκεια του αρώματος

Τα αρώματα με διάρκεια Eau de Parfum είναι συνήθως πρώτα στη λίστα. Καθώς σε κάθε βόλτα, θέλουμε να μυρίζουμε όμορφα σε όλη τη διάρκεια και το άρωμα να μην περάσει απαρατήρητο! Έτσι, η διάρκεια που κρατάει το άρωμα αποτελεί βασικό κριτήριο για το αν θα το επιλέξετε ή όχι.

Αρώματα για καθημερινή χρήση

Όταν ψάχνετε άρωμα για καθημερινή χρήση Eau de Toilette, συνήθως είναι καλό να επιλέξετε κάτι πιο ανάλαφρο, ώστε να σας κρατάει συντροφιά κάθε μέρα, φτιάχνοντάς σας τη διάθεση. Άλλωστε θα μπορούσε να πει κανείς πως τα πιο ελκυστικά γυναικεία αρώματα είναι αυτά που μπορούν να θεωρηθούν γλυκά.

Επίσης, τα ξυλώδη αρώματα μπορούν να θεωρηθούν μια καλή επιλογή για καθημερινή χρήση, συνήθως τον χειμώνα.

 

Μην ξεχνάτε όμως, πως τα πιο ελκυστικά γυναικεία αρώματα είναι αυτά που ταιριάζουν στην καθεμία. Όταν κάτι το αγαπάμε και μας αρέσει, τότε πραγματικά το φοράμε και γίνεται σαγηνευτικό, επειδή ταιριάζει με τη διάθεσή μας! Στα Sephora θα βρείτε τα καλύτερα γυναικεία αρώματα και κολώνιες που ταιριάζουν με την κάθε περίσταση και με κάθε σας ανάγκη!

FAQs

Ποια είναι τα καλύτερα γυναικεία αρώματα που αρέσουν στους άνδρες; +

Κριτήριο για την επιλογή αρώματος για μια γυναίκα είναι να της τονώνει την αυτοπεποίθηση και τη διάθεση. Μπορεί να αλλάζει ανάλογα με τη χρήση ή την εποχή, αλλά ο τρόπος που θέλει να αισθάνεται παραμένει ο ίδιος. Νοιώθει όμορφα όταν μυρίζει όμορφα και ακόμα καλύτερα όταν της λένε ότι μυρίζει υπέροχα! Τα δροσερά αρώματα με νότες πούδρας είναι αναζωογονητικά και μαζί με πικάντικες νότες προσθέτουν βάθος και μια νότα αισθησιασμού. Το άρωμα NARCISO Poudree με ξυλώδεις νότες και μια αίσθηση πικάντικης φρεσκάδας είναι υψηλά στις προτιμήσεις. Επίσης, τα φρέσκα αρώματα με νότες λουλουδιών αιχμαλωτίζουν συχνά τις καρδιές των ανδρών. Το γιασεμί και το τριαντάφυλλο είναι μεσαίες νότες που οι άνδρες βρίσκουν σαγηνευτικές. Το DIOR J'adore είναι ένα λουλουδάτο άρωμα που συνδυάζει το γιασεμί και το υλάνγκ-υλάνγκ αποπνέοντας θηλυκότητα και δυναμισμό. Άλλη νότα κορυφής που είναι δημοφιλής στους άνδρες είναι η λεβάντα. Το Yves Saint Laurent Libre είναι ένα μείγμα λεβάντας, ανθών πορτοκαλιού και βανίλιας που δένει αρμονικά και προσδίδει μια ακαταμάχητη γοητεία.

Ποια γυναικεία αρώματα είναι τα καλύτερα για μια νυχτερινή έξοδο; +

Το άρωμα είναι το αόρατο αξεσουάρ που προσδίδει χαρακτήρα στο στιλ μας. Για μια νυχτερινή έξοδο μπορείτε να προτιμήσετε πιο έντονες αρωματικές νότες που θα προσθέσουν βάθος και διάρκεια στο άρωμά σας. Τα πικάντικα αρώματα χαρίζουν μια αισθησιακή και σαγηνευτική αύρα. Μαζί με τα ξυλώδη, τα οποία περιέχουν αρωματικά έλαια, όπως σανταλόξυλο, κεχριμπάρι, κέδρο, αποτελούν έναν ακαταμάχητο συνδυασμό. Το Tom Ford Tobacco Vanille είναι ένα μεθυστικό άρωμα που δένει αρμονικά τη βανίλια με τα φύλλα καπνού και τα tonka beans. Ενώ το πικάντικο τζίντζερ με το κακάο δίνει μια μυστηριώδη νότα. Το Burberry Goddess αντιπροσωπεύει τη γυναικεία δύναμη και αποφασιστικότητα. Ένα μοναδικό gourmand άρωμα με νότες κορυφής βανίλια, λεβάντα, κακάο και τζίντζερ. Η βανίλια Caviar προσδίδει ζεστασιά και δυναμισμό και κλέβει τις εντυπώσεις.

Μπορώ να συνδυάσω διαφορετικά γυναικεία αρώματα; +

Αν ψάχνετε το ιδανικό άρωμα και θέλετε να δημιουργήσετε μια ξεχωριστή μυρωδιά, τότε πρέπει να δοκιμάσετε το layering αρωμάτων. Μπορείτε να ξεκινήσετε με μία κατηγορία αρωμάτων που σας αρέσει, όπως λουλουδάτα ή εσπεριδοειδή. Και σε επόμενη φάση να συνδυάσετε αρώματα διαφορετικών κατηγοριών και να συνθέσετε την προσωπική σας ταυτότητα. Αρχικά αρωματίστε το πιο βαρύ και μετά το πιο ελαφρύ σε ένα σημείο του σώματος σας και αφήστε για αρκετό διάστημα ώστε να αναδυθούν όλα τα αρώματα. Μπορείτε να συνδυάσετε τα λουλουδάτα με τα ξυλώδη για έξτρα ένταση και βάθος. Ενώ μια νότα εσπεριδοειδών στα δροσερά θα τους δώσει ένα boost φρεσκάδας. Όποια κι αν είναι προτίμησή σας, επιλέξτε μέχρι δύο αρώματα από διαφορετικές κατηγορίες ή τρία αν έχουν την ίδια βάση.

Για παράδειγμα: name@example.com