Αρώματα έως -40%

Ζήστε τη μαγεία των Black Friday προσφορών στα αρώματα με έως -50%! Ανακαλύψτε best-sellers γυναικεία αρώματα και ανδρικά αρώματα, από διαχρονικά classics μέχρι νέα λανσαρίσματα, από Dior, Armani, Prada, Lancôme και άλλα top brands.



729 Προϊόντα
  • Tom Ford

    Tobacco Vanille

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    173,95 €

    579,83 € / 100ml

    2045

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    1 Million Gold

    Eau de Toillete
    30 ml

    Από

    72,95 €

    243,17 € / 100ml

    3314

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    30 ml

    Από

    99,95 €

    333,17 € / 100ml

    585

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Lancôme

    La Vie Est Belle Rose Extraordinaire

    Γυναικείο Άρωμα
    50 ml

    Από

    79,95 €

    227,90 € / 100ml

    2

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    La Belle

    Eau de Parfum - Νότες από αχλάδι, περγαμόντο & βανίλια
    30 ml

    Από

    90,95 €

    303,17 € / 100ml

    275

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • DIOR

    Eau de Toilette 50ml

    Από

    99,95 €

    199,90 € / 100ml

    119

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Narciso Rodriguez

    NARCISO Poudrée

    Eau de Parfum
    Eau de Parfum 90ml

    Από

    84,95 €

    175,50 € / 100ml

    18

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Guerlain

    Aqua Allegoria

    Florabloom Forte Eau de Parfum
    75 ml

    Από

    140,95 €

    187,93 € / 100ml

    269

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Armani

    30 ml spray bottle

    Από

    31,95 €

    283,17 € / 100ml

    7

    Διαθέσιμο σε 5 μεγέθη

  • DIOR

    Sauvage Spray Deoderant

    48,95 €

    32,63 € / 100ml

    36
  • Hermès

    TERRE D'HERMES EDP REFILL 175ML

    Από

    106,95 €

    106,26 € / 100ml

    1

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Από

    99,95 €

    199,90 € / 100ml

    1255

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    1 Million Parfum

    Eau de Parfum
    200 ml

    Από

    115,95 €

    105,47 € / 100ml

    3368

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • 65,95 €

    329,75 € / 100ml

    48
  • VALENTINO

    50 ml

    Από

    85,95 €

    171,90 € / 100ml

    254

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Hermès

    Un Jardin à Cythère

    Eau de Toilette
    50ML

    Από

    74,95 €

    209,90 € / 100ml

    521

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • The 7 Virtues

    Buttercream Haze

    Eau De Parfum συσκευασία ταξιδίου
    50 ml

    Από

    34,95 €

    191,90 € / 100ml

    483

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Montblanc

    Legend

    Eau de Parfum
    50 ml

    Από

    72,95 €

    145,90 € / 100ml

    423

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Dolce & Gabbana

    POUR HOMME

    EAU DE TOILETTE
    Eau de Toilette 125ml

    131,95 €

    105,56 € / 100ml

    2
  • Armani

    30 ml

    Από

    89,95 €

    299,83 € / 100ml

    Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Mugler

    Angel Nova

    Eau de Parfum
    25 ml

    Από

    72,95 €

    291,80 € / 100ml

    8

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Gucci

    Eau de Toilette 50ml

    Από

    93,95 €

    187,90 € / 100ml

    2336

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Estée Lauder

    Beautiful

    Eau De Parfum
    50 ml

    124,95 €

    249,90 € / 100ml

    1
  • Neom Organics London

    Calming Pen

    Καταπραϋντικό ρολό-ον
    12 ml

    24,95 €

    207,92 € / 100ml

    1

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 729

Ανακαλύψτε τις Black Friday προσφορές σε αρώματα και premium gift sets. Επιλέξτε το ιδανικό άρωμα ανά τύπο - Eau de Parfum (EdP) για έντονη και μακρά διάρκεια ή Eau de Toilette (EdT) για καθημερινή χρήση - και επιλέξτε τις νότες που σας ταιριάζουν ανάλογα με την εποχή και την περίσταση.

Χρήση στην καθημερινότητα & περίσταση

Για καθημερινές δραστηριότητες, προτιμήστε ανάλαφρες, φρέσκιες συνθέσεις ή Eau de Toilette (EdT). Για βραδινές εξόδους ή ιδιαίτερες περιστάσεις, στραφείτε σε πιο ζεστές, έντονες νότες και Eau de Parfum (EdP) για διάρκεια.
 

Επιλογή αρώματος ανά εποχή

Η εποχή επηρεάζει την αίσθηση του αρώματος.

Άνοιξη/Καλοκαίρι: εσπεριδοειδή και λουλουδάτες νότες που προσφέρουν φρεσκάδα.

Φθινόπωρο/Χειμώνας: ξυλώδες και πικάντικες ή βανίλια/tonka  νότες που χαρίζουν ζεστασιά και βάθος.

Συνδυάστε το άρωμά σας με την εποχική διάθεση και το στυλ σας.
 

Πώς να διαλέξετε άρωμα (νότες & ένταση)

Ξεκινήστε από την οσφρητική οικογένεια που σας εκφράζει: λουλουδάτο, ξυλώδες, πικάντικο, φρέσκο, πουδρένιο, θαλασσινό. Έπειτα ορίστε ένταση: Eau de Toilette (EdT) για ανάλαφρη παρουσία, Eau de Parfum (EdP) για μεγαλύτερη διάρκεια. Δοκιμάστε πάντα στο δέρμα και περιμένετε λίγα λεπτά ώστε να αναδειχθούν καρδιά και βάση.

Δείτε όλες τις οσφρητικές νότες

Eau de Parfum vs Eau de Toilette

Eau de Toilette (EdT): προσφέρει πιο ανάλαφρη ένταση και «καθαρή» αίσθηση, ιδανική για καθημερινές δραστηριότητες, γραφείο ή ζεστό καιρό.

Eau de Parfum (EdP):  έχει πιο συμπυκνωμένο σώμα και  διαρκεί περισσότερο. Ταιριάζει σε βραδινές εξόδους  ή ειδικές περιστάσεις.

Διαλέξτε με βάση το περιβάλλον, την εποχή και το πόσο «παρουσία» θέλετε να αφήνετε.
 

Tips για διάρκεια (Sillage & Projection)

Ενυδατώστε ελαφρά το δέρμα πριν τον ψεκασμό και εφαρμόστε σε παλμικά σημεία (λαιμός, καρποί, πίσω από τα αυτιά). Αποφύγετε το τρίψιμο των καρπών καθώς αλλοιώνει τη δομή της σύνθεσης. Για επιπλέον διάρκεια, κάντε layering με λοσιόν/κρέμα ή ψεκάστε απαλά σε ρούχα και μαλλιά από απόσταση.

Minis & Travel Sizes αρώματα

Δοκιμάστε περισσότερα με minis: ιδανικά για test-&-learn πριν το full-size, για τσάντα/ταξίδι ή ως συμπλήρωμα σε δώρο. Σας επιτρέπουν να εξερευνήσετε πολλές νότες και να βρείτε γρήγορα την επόμενη «υπογραφή» σας.
 

Δείτε όλα τα Minis & Travel αρώματα

Limited & Online Exclusives

Συλλεκτικές εκδόσεις και online exclusives κάνουν τη συλλογή σας μοναδική. Προλάβετε limited εκδόσεις αρωμάτων, ιδανικές για enthusiasts ή για δώρα που ξεχωρίζουν.
 

Δείτε τα Limited αρώματα σε Black Friday προσφορές

Επωφεληθείτε από προσφορές σε best sellers όπως Dior Sauvage, Prada Paradoxe, Lancôme και προσφέρετε μοναδικά gift sets δώρα. Οι Black Friday προσφορές ανανεώνονται συνεχώς έως τη Cyber Monday γι’ αυτό μπείτε και ανακαλύψτε όλες τις νέες αφίξεις και limited editions που συνδυάζουν τιμή και ποιότητα.

FAQs

Πώς επιλέγω νότες που μου ταιριάζουν;
Σκεφτείτε πρώτα το ύφος που σας εκφράζει (π.χ. λουλουδάτο, εσπεριδοειδές/φρέσκο, gourmand, ανατολίτικο/ambery). Οι νότες κορυφής δίνουν την πρώτη εντύπωση, οι μεσαίες είναι ο “χαρακτήρας” του αρώματος και οι βάσης στηρίζουν τη διάρκεια. Η ένταση και μακρά παραμονή επηρεάζεται κυρίως από τη συγκέντρωση (EdT/EdP) και τη συνολική σύνθεση και όχι μόνο από τις νότες. Δοκιμάστε στο δέρμα και αφήστε λίγα λεπτά να «ανοίξει» η σύνθεση.
Αξίζουν τα gift sets την περίοδο της Black Friday;
Ναι, τα gift sets προσφέρουν καλύτερη αξία (συνδυασμοί full-size/mini, λοσιόν κ.λπ.) και είναι ιδανικά για δώρα ή για να δοκιμάσετε σειρά αρωμάτων. Την Black Friday θα βρείτε συχνά best-sellers από top brands σε προνομιακή τιμή, με επιλογές για γυναικεία, ανδρικά και unisex αρώματα έως -50%.
Πώς επιλέγω άρωμα ανά εποχή ή περίσταση;
Για καθημερινό και ζεστό καιρό, προτιμήστε ανάλαφρες συνθέσεις ή EdT με εσπεριδοειδείς, πράσινες ή υδάτινες νότες. Για βραδινές εξόδους και χειμώνα, στραφείτε σε EdP ή συνθέσεις με ξυλώδεις, πικάντικες, ανατολίτικες/ambery ή γλυκές (τύπου gourmand) νότες για βάθος και διάρκεια. Προσαρμόστε το άρωμα στη διάθεση, το περιβάλλον και το επίπεδο έντασης που θέλετε.