Αρώματα έως -40%

Ζήστε τη μαγεία των Black Friday προσφορών στα αρώματα με έως -50%! Ανακαλύψτε best-sellers γυναικεία αρώματα και ανδρικά αρώματα, από διαχρονικά classics μέχρι νέα λανσαρίσματα, από Dior, Armani, Prada, Lancôme και άλλα top brands.



750 Προϊόντα
  • 70,95 €

    70,95 € / 100ml

    1
  • DIOR

    FAHRENHEIT DEO.STICK SS.ALCOOL 75GR

    46,95 €

    62,60 € / 100ml

    Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις

  • 172,95 €

    172,95 € / 100ml

    4
  • Moschino

    Cheap & Chic - Eau de Toilette 30ml

    Από

    53,95 €

    179,83 € / 100ml

    3

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Hermès

    Terre d'Hermès

    Eau de Toilette
    30 ml

    81,95 €

    273,17 € / 100ml

    299
  • Hermès

    643933-30 ml

    Από

    111,95 €

    53

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Issey Miyake

    L'Eau d'Issey

    Eau de Toilette
    L'EAU D'ISSEY EDT VAPO 25ML

    Από

    65,95 €

    263,80 € / 100ml

    564

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Davidoff

    Cool Elixir for Him

    Parfum Intense
    100 ml

    Από

    71,95 €

    132,95 € / 100ml

    Δεν υπάρχουν αξιολογήσεις

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    Invictus

    Spray deodorant
    150 ml

    49,95 €

    33,30 € / 100ml

    1
  • DIOR

    Eau de Parfum 50ml

    Από

    112,95 €

    225,90 € / 100ml

    10

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    Black Opium Glitter

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    96,95 €

    323,17 € / 100ml

    1739

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Carolina Herrera

    50 ml

    Από

    99,95 €

    289,90 € / 100ml

    674

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Clean at Sephora

    The 7 Virtues

    Vanilla Woods

    Eau de Parfum
    50 ml

    95,95 €

    191,90 € / 100ml

    1197
  • Από

    95,95 €

    319,83 € / 100ml

    352

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    30 ml spray bottle

    Από

    89,95 €

    299,83 € / 100ml

    1039

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    La Belle

    Eau de Parfum - Νότες από αχλάδι, περγαμόντο & βανίλια
    30 ml

    Από

    90,95 €

    303,17 € / 100ml

    275

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Versace

    EROS EDP 50ML

    Από

    97,95 €

    195,90 € / 100ml

    56

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • DIOR

    Eau de Toilette 60ml

    Από

    84,95 €

    166,58 € / 100ml

    11

    Διαθέσιμο σε 6 μεγέθη

  • VALENTINO

    811426-BORN IN ROMA UOMO GREEN EDT 10ML

    Από

    86,95 €

    1730

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • 55,95 €

    279,75 € / 100ml

    62
  • Narciso Rodriguez

    for her Musc Noir Rose

    Amber Floral Eau de Parfum
    FOR HER MUSC NOIR ROSE EDP 50ML

    Από

    84,95 €

    249,90 € / 100ml

    1527

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Zadig & Voltaire

    50ML

    Από

    104,95 €

    209,90 € / 100ml

    1

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • New

    Yves Saint Laurent

    Black Opium

    Eau De Parfum
    30 ml spray bottle

    Από

    84,95 €

    283,17 € / 100ml

    11

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Clean at Sephora

    The 7 Virtues

    Vanilla Woods

    Eau de Parfum Travel Spray
    10 ml

    34,95 €

    349,50 € / 100ml

    6

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 750

Ανακαλύψτε τις Black Friday προσφορές σε αρώματα και premium gift sets. Επιλέξτε το ιδανικό άρωμα ανά τύπο - Eau de Parfum (EdP) για έντονη και μακρά διάρκεια ή Eau de Toilette (EdT) για καθημερινή χρήση - και επιλέξτε τις νότες που σας ταιριάζουν ανάλογα με την εποχή και την περίσταση.

Χρήση στην καθημερινότητα & περίσταση

Για καθημερινές δραστηριότητες, προτιμήστε ανάλαφρες, φρέσκιες συνθέσεις ή Eau de Toilette (EdT). Για βραδινές εξόδους ή ιδιαίτερες περιστάσεις, στραφείτε σε πιο ζεστές, έντονες νότες και Eau de Parfum (EdP) για διάρκεια.
 

Επιλογή αρώματος ανά εποχή

Η εποχή επηρεάζει την αίσθηση του αρώματος.

Άνοιξη/Καλοκαίρι: εσπεριδοειδή και λουλουδάτες νότες που προσφέρουν φρεσκάδα.

Φθινόπωρο/Χειμώνας: ξυλώδες και πικάντικες ή βανίλια/tonka  νότες που χαρίζουν ζεστασιά και βάθος.

Συνδυάστε το άρωμά σας με την εποχική διάθεση και το στυλ σας.
 

Πώς να διαλέξετε άρωμα (νότες & ένταση)

Ξεκινήστε από την οσφρητική οικογένεια που σας εκφράζει: λουλουδάτο, ξυλώδες, πικάντικο, φρέσκο, πουδρένιο, θαλασσινό. Έπειτα ορίστε ένταση: Eau de Toilette (EdT) για ανάλαφρη παρουσία, Eau de Parfum (EdP) για μεγαλύτερη διάρκεια. Δοκιμάστε πάντα στο δέρμα και περιμένετε λίγα λεπτά ώστε να αναδειχθούν καρδιά και βάση.

Δείτε όλες τις οσφρητικές νότες

Eau de Parfum vs Eau de Toilette

Eau de Toilette (EdT): προσφέρει πιο ανάλαφρη ένταση και «καθαρή» αίσθηση, ιδανική για καθημερινές δραστηριότητες, γραφείο ή ζεστό καιρό.

Eau de Parfum (EdP):  έχει πιο συμπυκνωμένο σώμα και  διαρκεί περισσότερο. Ταιριάζει σε βραδινές εξόδους  ή ειδικές περιστάσεις.

Διαλέξτε με βάση το περιβάλλον, την εποχή και το πόσο «παρουσία» θέλετε να αφήνετε.
 

Tips για διάρκεια (Sillage & Projection)

Ενυδατώστε ελαφρά το δέρμα πριν τον ψεκασμό και εφαρμόστε σε παλμικά σημεία (λαιμός, καρποί, πίσω από τα αυτιά). Αποφύγετε το τρίψιμο των καρπών καθώς αλλοιώνει τη δομή της σύνθεσης. Για επιπλέον διάρκεια, κάντε layering με λοσιόν/κρέμα ή ψεκάστε απαλά σε ρούχα και μαλλιά από απόσταση.

Minis & Travel Sizes αρώματα

Δοκιμάστε περισσότερα με minis: ιδανικά για test-&-learn πριν το full-size, για τσάντα/ταξίδι ή ως συμπλήρωμα σε δώρο. Σας επιτρέπουν να εξερευνήσετε πολλές νότες και να βρείτε γρήγορα την επόμενη «υπογραφή» σας.
 

Δείτε όλα τα Minis & Travel αρώματα

Limited & Online Exclusives

Συλλεκτικές εκδόσεις και online exclusives κάνουν τη συλλογή σας μοναδική. Προλάβετε limited εκδόσεις αρωμάτων, ιδανικές για enthusiasts ή για δώρα που ξεχωρίζουν.
 

Δείτε τα Limited αρώματα σε Black Friday προσφορές

Επωφεληθείτε από προσφορές σε best sellers όπως Dior Sauvage, Prada Paradoxe, Lancôme και προσφέρετε μοναδικά gift sets δώρα. Οι Black Friday προσφορές ανανεώνονται συνεχώς έως τη Cyber Monday γι’ αυτό μπείτε και ανακαλύψτε όλες τις νέες αφίξεις και limited editions που συνδυάζουν τιμή και ποιότητα.

FAQs

Πώς επιλέγω νότες που μου ταιριάζουν;
Σκεφτείτε πρώτα το ύφος που σας εκφράζει (π.χ. λουλουδάτο, εσπεριδοειδές/φρέσκο, gourmand, ανατολίτικο/ambery). Οι νότες κορυφής δίνουν την πρώτη εντύπωση, οι μεσαίες είναι ο “χαρακτήρας” του αρώματος και οι βάσης στηρίζουν τη διάρκεια. Η ένταση και μακρά παραμονή επηρεάζεται κυρίως από τη συγκέντρωση (EdT/EdP) και τη συνολική σύνθεση και όχι μόνο από τις νότες. Δοκιμάστε στο δέρμα και αφήστε λίγα λεπτά να «ανοίξει» η σύνθεση.
Αξίζουν τα gift sets την περίοδο της Black Friday;
Ναι, τα gift sets προσφέρουν καλύτερη αξία (συνδυασμοί full-size/mini, λοσιόν κ.λπ.) και είναι ιδανικά για δώρα ή για να δοκιμάσετε σειρά αρωμάτων. Την Black Friday θα βρείτε συχνά best-sellers από top brands σε προνομιακή τιμή, με επιλογές για γυναικεία, ανδρικά και unisex αρώματα έως -50%.
Πώς επιλέγω άρωμα ανά εποχή ή περίσταση;
Για καθημερινό και ζεστό καιρό, προτιμήστε ανάλαφρες συνθέσεις ή EdT με εσπεριδοειδείς, πράσινες ή υδάτινες νότες. Για βραδινές εξόδους και χειμώνα, στραφείτε σε EdP ή συνθέσεις με ξυλώδεις, πικάντικες, ανατολίτικες/ambery ή γλυκές (τύπου gourmand) νότες για βάθος και διάρκεια. Προσαρμόστε το άρωμα στη διάθεση, το περιβάλλον και το επίπεδο έντασης που θέλετε.