Ορός & Έλαιο

Το λάδι μαλλιών είναι βασικό για την ενυδάτωση και τη θρέψη. Στα Sephora μπορείτε να βρείτε το ιδανικό λάδι μαλλιών για κάθε τύπο μαλλιών και μοναδικά brands, όπως Moroccanoil, Gisou, Fable & Mane, Kérastase, Sephora Collection, Olaplex, L'Oréal Professionnel και πολλά ακόμη.



76 Προϊόντα
  • Clean at Sephora

    Gisou

    50 ml

    Από

    23,95 €

    83,90 € / 100ml

    1516

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Redken

    Acidic Color Gloss

    Naked Gloss Έλαιο Λάμψης
    100 ml

    42,95 €

    42,95 € / 100ml

    76
  • 15,95 €

    53,17 € / 100ml

    70

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • New

    K18

    Future IQ™

    Βιομιμητικός ορός μαλλιών μακροζωίας και κατά της τριχόπτωσης
    90 ml

    125,50 €

    139,44 € / 100ml

    339
  • Exclusive

    FENTY HAIR

    The Flashy One 9-In-1

    Λάδι αποκατάστασης
    50 ml

    34,95 €

    69,90 € / 100ml

    339
  • 50,95 €

    56,61 € / 100ml

    182

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Από

    21,95 €

    56,61 € / 100ml

    445

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    CHAMPO

    Pitta Growth Serum

    Ορός ανάπτυξης
    30 ml

    Από

    43,95 €

    146,50 € / 100ml

    1312

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Kérastase

    Elixir Ultime Original

    Έλαιο Λάμψης Discovery Edition
    30ml

    28,95 €

    96,50 € / 100ml

    1337
  • Exclu Web

    Fable & Mane

    HoliRoots™ Hair Oil

    Strengthening Pre-wash Hair Treatment Oil
    55 ml

    Από

    36,95 €

    67,18 € / 100ml

    2359

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Gisou

    Honey Gloss Collagen Drops

    Λάδι μαλλιών
    20 ml

    24,50 €

    122,50 € / 100ml

    232
  • Moroccanoil

    Moroccanoil Treatment

    The Original Travel Size
    25 ml

    18,50 €

    74,00 € / 100ml

    919
  • Moroccanoil

    50 ml

    Από

    37,95 €

    75,90 € / 100ml

    3367

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • L'Oréal Professionnel

    Absolut Repair Molecular

    Bi-Phase Oil Για Ταλαιπωρημένα
    30 ml

    19,95 €

    66,50 € / 100ml

    2

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Kérastase

    Chronologiste Overnight Youth Serum

    Ορός Νυκτός για Επαναφορά της Νεότητας
    90ml

    58,95 €

    65,50 € / 100ml

    592

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Rituals

    The Ritual of Ayurveda

    Ξηρό Λάδι για Σώμα & Μαλλιά
    100ml

    22,95 €

    22,95 € / 100ml

    45

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • AMIKA

    Superfruit Star

    εξαιρετικά ελαφρύ λάδι styling
    50 ml

    Από

    21,95 €

    73,90 € / 100ml

    24

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclu Web

    50,95 €

    56,61 € / 100ml

    308
  • Clean at Sephora

    K18

    Λάδι μοριακής αποκατάστασης

    Λειαίνει + Επανορθώνει τα ταλαιπωρημένα μαλλιά
    30ml

    Από

    30,95 €

    236,50 € / 100ml

    1184

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    Ouai

    Hair Oil

    33,95 €

    75,44 € / 100ml

    4451
  • 30,95 €

    61,90 € / 100ml

    939
  • Moroccanoil

    Moroccanoil Treatment Light

    The Original Travel Size
    25 ml

    18,50 €

    74,00 € / 100ml

    315
  • Clean at Sephora

    41,95 €

    139,83 € / 100ml

    305
  • Aveda

    50ml

    49,95 €

    99,90 € / 100ml

    827

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 76

Το Λάδι Μαλλιών: Ένας Πολύτιμος Σύμμαχος

Το λάδι μαλλιών αποτελεί ένα απαραίτητο προϊόν στη ρουτίνα περιποίησης. Προσφέρει πολλαπλά οφέλη, καθώς ενυδατώνει, θρέφει και προστατεύει τα μαλλιά σας. Ειδικά αν αντιμετωπίζετε ξηρότητα ή φθορά, ένα επαγγελματικό λάδι μαλλιών μπορεί να βοηθήσει στην αποκατάσταση και ενίσχυση των μαλλιών, χαρίζοντάς τους λάμψη και υγεία.

Οφέλη του λαδιού μαλλιών

  • Καταπολεμά το φριζάρισμα: Ιδανικό για τις μέρες που τα μαλλιά δεν "συνεργάζονται", το λάδι μαλλιών για φριζάρισμα τιθασεύει τις τρίχες και προσφέρει ένα λαμπερό αποτέλεσμα.

  • Προστασία από τη θερμότητα: Το αντηλιακό λάδι μαλλιών σχηματίζει ένα προστατευτικό στρώμα απέναντι σε εργαλεία styling και τις ακτίνες του ήλιου.
  • Ενίσχυση της ενυδάτωσης: Το έλαιο ενυδάτωσης και επανόρθωσης είναι το ιδανικό για τις άκρες των μαλλιών, αφού αποτρέπει την ψαλίδα και τη φθορά ενώ παράλληλα ενισχύει την ανάπτυξη του τριχωτού της κεφαλής.  

Πώς να επιλέξετε το κατάλληλο λάδι μαλλιών

Η επιλογή εξαρτάται από τον τύπο των μαλλιών σας:

  • Λεπτά μαλλιά: Ελαφριά έλαια μαλλιών που δεν βαραίνουν.
  • Πυκνά ή σγουρά μαλλιά: Πλούσια λαδάκια μαλλιών για βαθιά ενυδάτωση.
  • Ξηρά ή κατεστραμμένα μαλλιά: Εντατικά έλαια αναδόμησης μαλλιών.

Tip: Επιπλέον, η προσωπική προτίμηση παίζει ρόλο. Πειραματιστείτε για να βρείτε την ιδανική επιλογή.

Πώς να χρησιμοποιήσετε το λάδι μαλλιών

  1. Σε βρεγμένα μαλλιά: Εφαρμόστε το έλαιο στις άκρες των μαλλιών μετά το ντους για σφράγιση της υγρασίας.

  2. Ως θεραπεία: Αφήστε το έλαιο να δράσει για 15-20 λεπτά πριν το λούσιμο.
  3. Μάσκα νύχτας: Εφαρμόστε το λαδάκι μαλλιών πριν τον ύπνο για βαθιά περιποίηση.
  4. Πριν το styling: Προστατέψτε τα μαλλιά σας από τη θερμότητα με αντηλιακό λάδι μαλλιών.
  5. Για φρεσκάρισμα: Λίγες σταγόνες για άμεση λάμψη κατά τη διάρκεια της ημέρας με λαδάκι μαλλιών για ενυδάτωση.

Πόσο συχνά να χρησιμοποιείτε λάδι μαλλιών

Η συχνότητα εξαρτάται από τον τύπο των μαλλιών σας:

  • Λεπτά μαλλιά: Μία-δύο φορές την εβδομάδα.
  • Ξηρά ή κατεστραμμένα μαλλιά: Ακόμα και καθημερινά.

Tip: Ξεκινήστε με λίγη ποσότητα και αυξήστε σταδιακά, παρακολουθώντας πώς αντιδρούν τα μαλλιά σας.

Με το κατάλληλο λάδι μαλλιών και τη σωστή χρήση, τα μαλλιά σας θα φαίνονται πιο υγιή, λαμπερά και περιποιημένα! Ανακαλύψτε τα καλύτερα λάδια μαλλιών στα Sephora και επιλέξτε αυτό που ταιριάζει στις δικές σας ανάγκες

Για παράδειγμα: name@example.com