Περιποίηση σώματος

Η περιποίηση σώματος αποτελεί βασικό μέρος της καθημερινής ρουτίνας περιποίησης. Για μια καθαρή και λεία επιδερμίδα, ανακαλύψτε μοναδικά προϊόντα σώματος & μπάνιου. Στα Sephora θα βρείτε μοναδικές συλλογές των μεγαλύτερων επώνυμων brands, όπως Sephora Collection, The Ordinary, Sol De Janeiro, Rituals, Rabanne Fragrances και Lancôme.



338 Προϊόντα
  • Gisou

    100 ml

    29,50 €

    29,50 € / 100ml

    109
  • YEPODA

    The Pinky Promise

    Ενυδατική Κρέμα Χεριών με Κεραμίδιο
    50 ml

    19,95 €

    39,90 € / 100ml

    11
  • 29,50 €

    29,50 € / 100ml

    104
  • New

    Rare Beauty

    Find Comfort Feel Seen

    Ενυδατικός Αφρός-σε-έλαιο για το Σώμα
    150 ml

    34,95 €

    23,30 € / 100ml

    290
  • New

    Rare Beauty

    Find Comfort Feel Seen

    Αρωματικό mist για Σώμα και Μαλλιά
    100 ml

    34,95 €

    34,95 € / 100ml

    294
  • New

    48,00 €

    48,00 € / 100ml

    3432
  • New

    24,00 €

    32,00 € / 100g

    6703
  • Exclusive

    PHLUR

    Vanilla Skin

    Αρωματικό mist για μαλλιά και σώμα
    88 ml

    Από

    28,95 €

    32,90 € / 100ml

    1181

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Fenty Skin

    Butta Drop Body Cream

    Λοσιόν & Κρέμα σώματος με άρωμα αλατισμένης καραμέλας
    200 ml

    42,50 €

    21,25 € / 100ml

    1247
  • Exclusive

    Από

    25,95 €

    28,83 € / 100ml

    4219

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    Sol De Janeiro

    75 ml

    Από

    23,95 €

    31,93 € / 100ml

    31896

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Exclusive

    PHLUR

    Cashmere Skin

    Αρωματικό mist για μαλλιά και σώμα
    88 ml

    Από

    28,95 €

    32,17 € / 100ml

    271

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • New

    24,00 €

    32,00 € / 100g

    5846
  • Sol De Janeiro

    Body Badalada™ Vitamin-Infused Lotion 62

    Ελαφριά ενυδατική λοσιόν
    100 ml

    Από

    15,50 €

    15,50 € / 100ml

    232

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    Sol De Janeiro

    CHEIROSA 68 BODY MIST 90ML

    Από

    25,95 €

    28,83 € / 100ml

    3723

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    Sephora Collection

    Σπρέι καθαρισμού χεριών

    Μη κολλώδης φόρμουλα, στεγνώνει γρήγορα
    Bambou + rose (18 ml)

    5,99 €

    33,28 € / 100ml

    70

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Exclusive

    PHLUR

    Heavy Cream

    Αρωματικό mist για μαλλιά και σώμα
    88 ml

    Από

    28,95 €

    32,17 € / 100ml

    312

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Fenty Skin

    Butta Drop Vanilla Dream

    Κρέμα σώματος
    Vanilla Dream (200 ml)

    42,95 €

    21,48 € / 100ml

    1399
  • Fenty Skin

    Butta Drop Body Cream Amber Bouquet

    Ενυδατικό προϊόν για το σώμα
    200 ml

    42,50 €

    21,25 € / 100ml

    1200
  • Exclusive

    PHLUR

    Vanilla Skin

    Αποσμητικό
    50 ml

    23,95 €

    47,90 € / 100ml

    91
  • Exclusive

    FENTY HAIR

    The Mista

    Αρωματικό mist για μαλλιά και σώμα
    90 ml

    33,95 €

    37,72 € / 100ml

    609
  • Clean at Sephora

    Sephora Collection

    balm χεριών

    10 ώρες ενυδάτωσης
    Καρπούζι (30 g)

    4,99 €

    16,63 € / 100ml

    12

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Clean at Sephora

    Sephora Collection

    Εμποτισμένες μάσκες ποδιών

    Εντατική ενυδάτωση σε 20 λεπτά
    Καρύδα (1 ζευγάρι)

    5,99 €

    37,44 € / 100ml

    7

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Exclusive

    Sol De Janeiro

    75 ml

    Από

    23,95 €

    31,93 € / 100ml

    291

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 338

Βασική ρουτίνα περιποίησης για λείο και απαλό δέρμα σώματος

Η σωστή ρουτίνα περιποίησης σώματος, σας προσφέρει ευεξία τόσο σωματικά όσο και ψυχικά. Γι’ αυτό και είναι σημαντικό να την τηρείτε και να επιλέγετε προϊόντα που ταιριάζουν με τις ανάγκες σας.

Τα βήματα της περιποίησής σας είναι καλό να περιέχουν διάφορα προϊόντα που αποσκοπούν σε διαφορετικές ανάγκες. Για παράδειγμα, επιλέξτε αποσμητικό που να είναι ελαφρύ, ώστε να μην επιβαρύνει την επιδερμίδα σας και να σας χαρίζει παράλληλα με τη φρεσκάδα λείο και απαλό δέρμα.

Επίσης, για αφρόλουτρο μπορείτε να επιλέξετε κάποιο body milk, που θα προσφέρει στο δέρμα σας ενυδάτωση και απαλότητα. Η βασική ρουτίνα περιποίησης σώματος είναι σημαντικό να περιέχει και λάδι ενυδάτωσης. Εκτός της κρέμας που είναι σύνηθες να συμπεριλαμβάνεται στα σετ περιποίησης που αγοράζουμε, το λάδι περιέχει συστατικά που προσφέρουν στην επιδερμίδα βιταμίνες & θρεπτικά συστατικά για την υγιή όψη της.

Δύο με τρεις φορές την εβδομάδα επιλέξτε να κάνετε scrub σώματος & απολέπιση. Τα οφέλη είναι πολλά, αφού καταπολεμούνται οι τοξίνες, ανανεώνεται η επιδερμίδα και βοηθά τη δράση της ενυδατικής ή της body lotion που μπορεί να χρησιμοποιείτε.

Ακόμη, μην ξεχνάτε την περιποίηση των ποδιών, προτιμήστε προϊόντα περιποίησης με φυσικά υλικά ή αιθέρια έλαια που θα σας χαλαρώσουν και θα σας προσφέρουν την περιποίηση που χρειάζεστε.

Τέλος, για την περιποίηση χεριών και λαιμού υπάρχουν πολλά προϊόντα για ευαίσθητες επιδερμίδες που κάνουν την επιδερμίδα λεία και απαλή.

Στα Sephora θα βρείτε, επίσης, μεγάλη ποικιλία προϊόντων και για την ανδρική περιποίηση σώματος.

Για παράδειγμα: name@example.com