Αρώματα έως -40%

Ζήστε τη μαγεία των Black Friday προσφορών στα αρώματα με έως -50%! Ανακαλύψτε best-sellers γυναικεία αρώματα και ανδρικά αρώματα, από διαχρονικά classics μέχρι νέα λανσαρίσματα, από Dior, Armani, Prada, Lancôme και άλλα top brands.



750 Προϊόντα
  • Rabanne Fragrances

    Million Gold Elixir

    Parfum Intense
    50 ml

    Από

    126,95 €

    253,90 € / 100ml

    844

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Από

    95,95 €

    267,90 € / 100ml

    13

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Givenchy

    L'Interdit Absolu

    Eau de Parfum Intense
    35 mL

    Από

    96,95 €

    277,00 € / 100ml

    253

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    75 ml

    Από

    115,95 €

    154,60 € / 100ml

    556

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Prada

    Infusion Rhubarbe

    Eau de Parfum
    100 ml

    172,95 €

    172,95 € / 100ml

    348
  • Burberry

    Burberry Hero

    Parfum Intense For Men Refill
    50 ml

    Από

    128,95 €

    257,90 € / 100ml

    1278

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Lancôme

    Idôle Power

    Eau de Parfum Intense
    25

    Από

    76,95 €

    307,80 € / 100ml

    3

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    30 ml

    Από

    99,95 €

    333,17 € / 100ml

    1118

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    Scandal Intense For Him

    Eau De Parfum Intense
    50 ml

    Από

    118,95 €

    237,90 € / 100g

    94

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    50 ml

    Από

    119,95 €

    239,90 € / 100ml

    929

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Carolina Herrera

    30 ml

    Από

    99,95 €

    333,17 € / 100ml

    979

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    Scandal Intense

    Eau De Parfum Intense
    30 ml

    Από

    95,95 €

    319,83 € / 100g

    2

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    MYSLF

    Le Parfum
    40 ml

    Από

    79,95 €

    199,88 € / 100ml

    1620

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    Libre Flowers & Flames

    Eau de Parfum Florale
    30 ml

    Από

    94,95 €

    316,50 € / 100ml

    1696

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    30 ml

    Από

    90,95 €

    303,17 € / 100ml

    1047

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Gucci

    Flora Gorgeous Gardenia for Her

    Eau de Parfum Intense
    50 ml

    Από

    102,95 €

    285,90 € / 100ml

    1572

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Tom Ford

    Bois Pacifique

    Eau de Parfum
    50 ml

    Από

    161,95 €

    323,90 € / 100ml

    214

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Burberry

    Burberry Her

    Eau de Parfum Intense
    30 ml

    Από

    100,95 €

    336,50 € / 100ml

    1429

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Dolce & Gabbana

    POUR HOMME INTENSO EDP 75 ML

    98,95 €

    131,93 € / 100ml

    1

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • 46,95 €

    62,60 € / 100g

    4
  • Jean Paul Gaultier

    Le Male Elixir

    Parfum Set
    125 ml + 75ml

    166,95 €

    83,48 € / 100ml

    232
  • Calvin Klein

    CK ONE EDT 50ML

    Από

    51,95 €

    103,90 € / 100ml

    205

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    100ml & 75ml

    134,95 €

    134,95 € / 100ml

    93
  • Yves Saint Laurent

    50 ml

    145,95 €

    291,90 € / 100ml

    947

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 750

Ανακαλύψτε τις Black Friday προσφορές σε αρώματα και premium gift sets. Επιλέξτε το ιδανικό άρωμα ανά τύπο - Eau de Parfum (EdP) για έντονη και μακρά διάρκεια ή Eau de Toilette (EdT) για καθημερινή χρήση - και επιλέξτε τις νότες που σας ταιριάζουν ανάλογα με την εποχή και την περίσταση.

Χρήση στην καθημερινότητα & περίσταση

Για καθημερινές δραστηριότητες, προτιμήστε ανάλαφρες, φρέσκιες συνθέσεις ή Eau de Toilette (EdT). Για βραδινές εξόδους ή ιδιαίτερες περιστάσεις, στραφείτε σε πιο ζεστές, έντονες νότες και Eau de Parfum (EdP) για διάρκεια.
 

Επιλογή αρώματος ανά εποχή

Η εποχή επηρεάζει την αίσθηση του αρώματος.

Άνοιξη/Καλοκαίρι: εσπεριδοειδή και λουλουδάτες νότες που προσφέρουν φρεσκάδα.

Φθινόπωρο/Χειμώνας: ξυλώδες και πικάντικες ή βανίλια/tonka  νότες που χαρίζουν ζεστασιά και βάθος.

Συνδυάστε το άρωμά σας με την εποχική διάθεση και το στυλ σας.
 

Πώς να διαλέξετε άρωμα (νότες & ένταση)

Ξεκινήστε από την οσφρητική οικογένεια που σας εκφράζει: λουλουδάτο, ξυλώδες, πικάντικο, φρέσκο, πουδρένιο, θαλασσινό. Έπειτα ορίστε ένταση: Eau de Toilette (EdT) για ανάλαφρη παρουσία, Eau de Parfum (EdP) για μεγαλύτερη διάρκεια. Δοκιμάστε πάντα στο δέρμα και περιμένετε λίγα λεπτά ώστε να αναδειχθούν καρδιά και βάση.

Δείτε όλες τις οσφρητικές νότες

Eau de Parfum vs Eau de Toilette

Eau de Toilette (EdT): προσφέρει πιο ανάλαφρη ένταση και «καθαρή» αίσθηση, ιδανική για καθημερινές δραστηριότητες, γραφείο ή ζεστό καιρό.

Eau de Parfum (EdP):  έχει πιο συμπυκνωμένο σώμα και  διαρκεί περισσότερο. Ταιριάζει σε βραδινές εξόδους  ή ειδικές περιστάσεις.

Διαλέξτε με βάση το περιβάλλον, την εποχή και το πόσο «παρουσία» θέλετε να αφήνετε.
 

Tips για διάρκεια (Sillage & Projection)

Ενυδατώστε ελαφρά το δέρμα πριν τον ψεκασμό και εφαρμόστε σε παλμικά σημεία (λαιμός, καρποί, πίσω από τα αυτιά). Αποφύγετε το τρίψιμο των καρπών καθώς αλλοιώνει τη δομή της σύνθεσης. Για επιπλέον διάρκεια, κάντε layering με λοσιόν/κρέμα ή ψεκάστε απαλά σε ρούχα και μαλλιά από απόσταση.

Minis & Travel Sizes αρώματα

Δοκιμάστε περισσότερα με minis: ιδανικά για test-&-learn πριν το full-size, για τσάντα/ταξίδι ή ως συμπλήρωμα σε δώρο. Σας επιτρέπουν να εξερευνήσετε πολλές νότες και να βρείτε γρήγορα την επόμενη «υπογραφή» σας.
 

Δείτε όλα τα Minis & Travel αρώματα

Limited & Online Exclusives

Συλλεκτικές εκδόσεις και online exclusives κάνουν τη συλλογή σας μοναδική. Προλάβετε limited εκδόσεις αρωμάτων, ιδανικές για enthusiasts ή για δώρα που ξεχωρίζουν.
 

Δείτε τα Limited αρώματα σε Black Friday προσφορές

Επωφεληθείτε από προσφορές σε best sellers όπως Dior Sauvage, Prada Paradoxe, Lancôme και προσφέρετε μοναδικά gift sets δώρα. Οι Black Friday προσφορές ανανεώνονται συνεχώς έως τη Cyber Monday γι’ αυτό μπείτε και ανακαλύψτε όλες τις νέες αφίξεις και limited editions που συνδυάζουν τιμή και ποιότητα.

FAQs

Πώς επιλέγω νότες που μου ταιριάζουν;
Σκεφτείτε πρώτα το ύφος που σας εκφράζει (π.χ. λουλουδάτο, εσπεριδοειδές/φρέσκο, gourmand, ανατολίτικο/ambery). Οι νότες κορυφής δίνουν την πρώτη εντύπωση, οι μεσαίες είναι ο “χαρακτήρας” του αρώματος και οι βάσης στηρίζουν τη διάρκεια. Η ένταση και μακρά παραμονή επηρεάζεται κυρίως από τη συγκέντρωση (EdT/EdP) και τη συνολική σύνθεση και όχι μόνο από τις νότες. Δοκιμάστε στο δέρμα και αφήστε λίγα λεπτά να «ανοίξει» η σύνθεση.
Αξίζουν τα gift sets την περίοδο της Black Friday;
Ναι, τα gift sets προσφέρουν καλύτερη αξία (συνδυασμοί full-size/mini, λοσιόν κ.λπ.) και είναι ιδανικά για δώρα ή για να δοκιμάσετε σειρά αρωμάτων. Την Black Friday θα βρείτε συχνά best-sellers από top brands σε προνομιακή τιμή, με επιλογές για γυναικεία, ανδρικά και unisex αρώματα έως -50%.
Πώς επιλέγω άρωμα ανά εποχή ή περίσταση;
Για καθημερινό και ζεστό καιρό, προτιμήστε ανάλαφρες συνθέσεις ή EdT με εσπεριδοειδείς, πράσινες ή υδάτινες νότες. Για βραδινές εξόδους και χειμώνα, στραφείτε σε EdP ή συνθέσεις με ξυλώδεις, πικάντικες, ανατολίτικες/ambery ή γλυκές (τύπου gourmand) νότες για βάθος και διάρκεια. Προσαρμόστε το άρωμα στη διάθεση, το περιβάλλον και το επίπεδο έντασης που θέλετε.