Αρώματα έως -40%

Ζήστε τη μαγεία των Black Friday προσφορών στα αρώματα με έως -50%! Ανακαλύψτε best-sellers γυναικεία αρώματα και ανδρικά αρώματα, από διαχρονικά classics μέχρι νέα λανσαρίσματα, από Dior, Armani, Prada, Lancôme και άλλα top brands.



750 Προϊόντα
  • MIU MIU

    L'Eau Bleue

    Eau de Parfum
    30 ml

    Από

    84,95 €

    283,17 € / 100ml

    1

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Gucci

    30 ml spray bottle

    Από

    92,95 €

    309,83 € / 100ml

    4998

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    Y

    Refill Eau De Parfum
    50ml

    Από

    104,95 €

    174,92 € / 100ml

    5

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Lancôme

    La Vie est Belle

    Eau de Parfum
    10 ml

    32,95 €

    329,50 € / 100ml

    25
  • Lancôme

    Idôle Eau de Parfum

    Γυναικείο Άρωμα
    25ml

    Από

    69,95 €

    279,80 € / 100ml

    11

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Dolce & Gabbana

    K BY DOLCE&GABBANA

    EAU DE TOILETTE
    50ml

    Από

    91,95 €

    183,90 € / 100ml

    356

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Issey Miyake

    EAU ISSEY HOMME EDT VAPO 40ML

    Από

    71,95 €

    179,88 € / 100ml

    499

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Rabanne Fragrances

    1 Million Gold

    Eau de Toillete
    30 ml

    Από

    72,95 €

    243,17 € / 100ml

    3314

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Yves Saint Laurent

    Eau de Toilette Spray 60ml

    Από

    91,95 €

    153,25 € / 100ml

    330

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Jean Paul Gaultier

    Le Male

    Eau de Toilette - Νότες από μέντα, λεβάντα & βανίλια
    40 ml

    Από

    29,95 €

    194,88 € / 100ml

    265

    Διαθέσιμο σε 6 μεγέθη

  • Mugler

    Angel Nova

    Eau de Parfum
    25 ml

    Από

    72,95 €

    291,80 € / 100ml

    8

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Από

    92,95 €

    309,83 € / 100ml

    2598

    Διαθέσιμο σε 4 μεγέθη

  • Prada

    Eau de Toilette 50ml

    Από

    82,95 €

    165,90 € / 100ml

    4

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Dkny

    Eau De Parfum 100ml

    Από

    81,95 €

    109,95 € / 100ml

    910

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Burberry

    London pour Femme

    Eau de Parfum
    50 ml

    Από

    103,95 €

    207,90 € / 100ml

    4

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • DIOR

    Eau de Parfum 50ml

    Από

    133,95 €

    267,90 € / 100ml

    5

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Carolina Herrera

    BAD BOY COBALT EDP 50ML

    Από

    105,95 €

    211,90 € / 100ml

    1048

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Από

    103,95 €

    135,95 € / 100ml

    1

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Exclu Web

    Neom Organics London

    Real Luxury

    Αρωματικό κερί
    Κερί με 1 φυτίλι (185 g)

    44,95 €

    24,30 € / 100g

    5

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Guerlain

    AQUA ALLEGORIA FORTE MAND B.REFILL200ML

    Από

    140,95 €

    116,48 € / 100ml

    236

    Διαθέσιμο σε 3 μεγέθη

  • Tom Ford

    Noir de Noir

    Eau de Parfum
    50 ml

    278,95 €

    557,90 € / 100ml

    49

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Givenchy

    Gentleman

    Eau De Parfum
    GIVENCHY GENTLEMAN EDP 60ML

    Από

    97,95 €

    163,25 € / 100ml

    4

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

  • Tom Ford

    Noir

    Eau de Parfum
    100 ml

    219,95 €

    219,95 € / 100ml

    64
  • Guerlain

    75ML

    122,95 €

    163,93 € / 100ml

    65

    Διαθέσιμο σε 2 μεγέθη

Έχετε δει 24 προϊόντα από τα 750

Ανακαλύψτε τις Black Friday προσφορές σε αρώματα και premium gift sets. Επιλέξτε το ιδανικό άρωμα ανά τύπο - Eau de Parfum (EdP) για έντονη και μακρά διάρκεια ή Eau de Toilette (EdT) για καθημερινή χρήση - και επιλέξτε τις νότες που σας ταιριάζουν ανάλογα με την εποχή και την περίσταση.

Χρήση στην καθημερινότητα & περίσταση

Για καθημερινές δραστηριότητες, προτιμήστε ανάλαφρες, φρέσκιες συνθέσεις ή Eau de Toilette (EdT). Για βραδινές εξόδους ή ιδιαίτερες περιστάσεις, στραφείτε σε πιο ζεστές, έντονες νότες και Eau de Parfum (EdP) για διάρκεια.
 

Επιλογή αρώματος ανά εποχή

Η εποχή επηρεάζει την αίσθηση του αρώματος.

Άνοιξη/Καλοκαίρι: εσπεριδοειδή και λουλουδάτες νότες που προσφέρουν φρεσκάδα.

Φθινόπωρο/Χειμώνας: ξυλώδες και πικάντικες ή βανίλια/tonka  νότες που χαρίζουν ζεστασιά και βάθος.

Συνδυάστε το άρωμά σας με την εποχική διάθεση και το στυλ σας.
 

Πώς να διαλέξετε άρωμα (νότες & ένταση)

Ξεκινήστε από την οσφρητική οικογένεια που σας εκφράζει: λουλουδάτο, ξυλώδες, πικάντικο, φρέσκο, πουδρένιο, θαλασσινό. Έπειτα ορίστε ένταση: Eau de Toilette (EdT) για ανάλαφρη παρουσία, Eau de Parfum (EdP) για μεγαλύτερη διάρκεια. Δοκιμάστε πάντα στο δέρμα και περιμένετε λίγα λεπτά ώστε να αναδειχθούν καρδιά και βάση.

Δείτε όλες τις οσφρητικές νότες

Eau de Parfum vs Eau de Toilette

Eau de Toilette (EdT): προσφέρει πιο ανάλαφρη ένταση και «καθαρή» αίσθηση, ιδανική για καθημερινές δραστηριότητες, γραφείο ή ζεστό καιρό.

Eau de Parfum (EdP):  έχει πιο συμπυκνωμένο σώμα και  διαρκεί περισσότερο. Ταιριάζει σε βραδινές εξόδους  ή ειδικές περιστάσεις.

Διαλέξτε με βάση το περιβάλλον, την εποχή και το πόσο «παρουσία» θέλετε να αφήνετε.
 

Tips για διάρκεια (Sillage & Projection)

Ενυδατώστε ελαφρά το δέρμα πριν τον ψεκασμό και εφαρμόστε σε παλμικά σημεία (λαιμός, καρποί, πίσω από τα αυτιά). Αποφύγετε το τρίψιμο των καρπών καθώς αλλοιώνει τη δομή της σύνθεσης. Για επιπλέον διάρκεια, κάντε layering με λοσιόν/κρέμα ή ψεκάστε απαλά σε ρούχα και μαλλιά από απόσταση.

Minis & Travel Sizes αρώματα

Δοκιμάστε περισσότερα με minis: ιδανικά για test-&-learn πριν το full-size, για τσάντα/ταξίδι ή ως συμπλήρωμα σε δώρο. Σας επιτρέπουν να εξερευνήσετε πολλές νότες και να βρείτε γρήγορα την επόμενη «υπογραφή» σας.
 

Δείτε όλα τα Minis & Travel αρώματα

Limited & Online Exclusives

Συλλεκτικές εκδόσεις και online exclusives κάνουν τη συλλογή σας μοναδική. Προλάβετε limited εκδόσεις αρωμάτων, ιδανικές για enthusiasts ή για δώρα που ξεχωρίζουν.
 

Δείτε τα Limited αρώματα σε Black Friday προσφορές

Επωφεληθείτε από προσφορές σε best sellers όπως Dior Sauvage, Prada Paradoxe, Lancôme και προσφέρετε μοναδικά gift sets δώρα. Οι Black Friday προσφορές ανανεώνονται συνεχώς έως τη Cyber Monday γι’ αυτό μπείτε και ανακαλύψτε όλες τις νέες αφίξεις και limited editions που συνδυάζουν τιμή και ποιότητα.

FAQs

Πώς επιλέγω νότες που μου ταιριάζουν;
Σκεφτείτε πρώτα το ύφος που σας εκφράζει (π.χ. λουλουδάτο, εσπεριδοειδές/φρέσκο, gourmand, ανατολίτικο/ambery). Οι νότες κορυφής δίνουν την πρώτη εντύπωση, οι μεσαίες είναι ο “χαρακτήρας” του αρώματος και οι βάσης στηρίζουν τη διάρκεια. Η ένταση και μακρά παραμονή επηρεάζεται κυρίως από τη συγκέντρωση (EdT/EdP) και τη συνολική σύνθεση και όχι μόνο από τις νότες. Δοκιμάστε στο δέρμα και αφήστε λίγα λεπτά να «ανοίξει» η σύνθεση.
Αξίζουν τα gift sets την περίοδο της Black Friday;
Ναι, τα gift sets προσφέρουν καλύτερη αξία (συνδυασμοί full-size/mini, λοσιόν κ.λπ.) και είναι ιδανικά για δώρα ή για να δοκιμάσετε σειρά αρωμάτων. Την Black Friday θα βρείτε συχνά best-sellers από top brands σε προνομιακή τιμή, με επιλογές για γυναικεία, ανδρικά και unisex αρώματα έως -50%.
Πώς επιλέγω άρωμα ανά εποχή ή περίσταση;
Για καθημερινό και ζεστό καιρό, προτιμήστε ανάλαφρες συνθέσεις ή EdT με εσπεριδοειδείς, πράσινες ή υδάτινες νότες. Για βραδινές εξόδους και χειμώνα, στραφείτε σε EdP ή συνθέσεις με ξυλώδεις, πικάντικες, ανατολίτικες/ambery ή γλυκές (τύπου gourmand) νότες για βάθος και διάρκεια. Προσαρμόστε το άρωμα στη διάθεση, το περιβάλλον και το επίπεδο έντασης που θέλετε.